Finansowanie Hal Stalowych

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów i partnerów biznesowych prezentujemy różne formy finansowania budowy oraz  zakupu hal stalowych.  FNK jako jedna z nielicznych firm finansowych specjalizuje się w pozyskiwaniu środków na realizację inwestycji w obszarze hal stalowych. Jeżeli Twój biznes potrzebuje nowej siedziby, hali magazynowej, produkcyjnej, usługowej, nie czekaj, skontaktuj się z FNK i zrób to szybciej.

 

W zależności od Twojej kondycji finansowej i oczekiwań masz w zasięgu różne formy finansowania.

  • Kredyt inwestycyjny –  gwarantuje Tobie finansowanie inwestycji  zgodnie z postępem prac budowlanych, wypłacany jest w transzach. Idealny, jeżeli nie chcesz inwestować swoich środków w kwocie równej inwestycji. Dostępność kwoty uzależniona jest od kondycji finansowej Twojego przedsiębiorstwa i lokalizacji nieruchomości.
  •  Leasing nieruchomości – tu możliwy jest leasing zwrotny, czyli najpierw budujesz, a po zakończeniu formalnym budowy leasing odkupuje Twoją nieruchomość. Możliwy zwrot środków do 75% wartości nieruchomości przyjętej przez leasing. Do wartości nieruchomości leasing bierze pod uwagę nie tylko mobilne części hali, ale także grunt, roboty ziemne, fundamenty, przyłącza itp. Ta forma leasingu gwarantuje wyższą dostępną kwotę, oraz dłuższy okres leasingu ( 10 – 15 lat). Symulację spłaty raty oraz zjawiska w leasingu nieruchomości prezentujemy indywidualnie dla każdego klienta, po zapoznaniu się z dokumentacją finansową i oczekiwaniami inwestora.
  • Leasing ruchomego środka trwałego -  finansujemy te części hali, które są nietrwale związane z gruntem, czyli np.:

- konstrukcja stalowa z projektami

- obudowa z płyt warstwowych ścian zewnętrznych i wewnętrznych

- dach hali wraz z orynnowaniem

- okna i drzwi + ryglówka pod okna

- świetliki dachowe

- bramy i drzwi stalowe

- posadzka ( opcjonalnie)

Tu minimalna wpłata własna to 10% – 15% sumy kosztów pozycji nietrwale związanych z gruntem.
Ta forma leasingu to niższa dostępna kwota w porównaniu z leasingiem nieruchomości.
Czas trwania finansowania 
to 4 – 6 lat. Leasing przekazuje środki wykonawcy po zakończeniu budowy.

 

Umożliwia 10-krotnie szybszą "amortyzacje" w stosunku do 40-letniej normatywnej amortyzacji podatkowej budynku (obiektu trwale związanego z gruntem). Z podatkowego punktu widzenia hala stalowa traktowana jest jako ruchomość, którą można wyleasingować (leasing operacyjny) już na okres 4 lat i zaliczyć w tym czasie raty leasingowe netto w poczet kosztów uzyskania przychodów, zaś podatek VAT odliczyć na ogólnych zasadach.